3538 HOGAN PL

TITUSVILLE, Florida 32780 · Brevard County · Parcel 22 3517-IC-3-34

$43 320
Assessed Value
$208 940
Market Value
Annual Tax
$18 320
Taxable Value
Ownership
OwnerLimardo Christina
Mailing Address3538 Hogan PL Titusville FL 32780
Property Details
Year Built1965
Living Area1 983 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Just (Market) Value$208 940
Assessed Value$43 320
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 320
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $286 000 01